Ieteikumi kāzu plānošanā

Rīts. Kamēr Tu mierīgi pucējies, es ķeru noskaņu. Ieteikumi – gaišas un (iespēju robežās) plašas telpas ar lakonisku iekārtojumu. Pārdomāts apģērbs Tev (un mammai/draudzenēm, ja pucējaties kopā). Neaizmirsti par detaļām – gredzeni, rotas, kurpes, ielūgumi, ziedi, dzērieni, saldumi u.c. svarīgas vai mazāk svarīgas smukumlietas. Maisus un kastes, gludināmo dēli u.c. nesvarīgas lietas novieto citā telpā! Ja Tavs mājoklis ir tumšs un šaurs, izīrē pucēšanās vietu viesnīcā vai mājā ar lieliem logiem, izmanto Airbnb!

Ceremonija. Esiet oriģināli! Ceremonijām brīvā dabā ir neskaitāmas iespējas – pļavas, dārzi, parki, kalni, pamestas muižas, drupas, ezeri, māju jumti un vēl, un vēl (katrs fotogrāfs priecāsies par vietu ēnā, bet tas nav obligāts nosacījums). Atcerieties plānu B, ja tomēr līst (piemēram, caurspīdīgi lietussargi izskatās vienreizēj, tos var iznomāt te). Alternatīvas lokācijas arī ir urrā – bijušās rūpnīcas, šķūņi, siltumnīcas, botāniskie dārzi. Aicini talkā floristu (vai draudzeni, kurai vienmēr tas padevies) un radiet! Latvijā ir arī vairākas gaišas un skaistas baznīcas, ja jūtat, ka tas ir jūsējais.

+  neaizmirstiet, ka ceremonijas noskaņu diktē tās vadītājs, tāpēc pārliecinieties, ka Jūsu vadītājs ir Jūsu cilvēks. Par personīgu un patīkamu atmosfēru māk parūpēties profesionāli vadītāji (visbiežāk aktieri,improvizatori), kas šo formālo un bieži vien stīvo daļu padarīs par neaizmirstamu piedzīvojumu un mācēs pastāstīt Jūsu stāstu. Uzrakstiet paši savu solījumu viens otram! Tas var kļūt par emocionālāko brīdi visā kāzu dienā. Ja nespējat nolasīt to paši, to var izdarīt arī vadītājs.

+ ideāls laiks ceremonijai ir ap 14.00 – 16.00 (tādā gadījumā rīta cēliens būs bez steigas, savukārt vakarā vēl būs spēks ballītei, agrās ceremonijas nogurdina gan viesus, gan jauno pāri).

Fotosesija. Vienmēr aicinu pārus izvēlēties 1-3 lokācijas fotosesijai. Vēlamais ilgums 1-2h, ieskaitot laiku ceļā. Pļavas, pludmales un meži izskatīsies citādāk, ja padomāsiet (vai liksiet vedējiem/dekoratoram padomāt:) ) par improvizētu foto stūri.

Ziedi! Bieži vien der jau ceremonijā izmantotie (arī ceremonijas vieta var būt viena no lokācijām fotosesijai). Līdzi var ņemt līdzi arī aksesuārus – cepures, jakas, saulesbrilles, ja tas atbilst jūsu stilam. Pušķis, rotas, tetovējumi, vainadziņi, kronīši un apavi utt. Visam nav obligāti jābūt līdz vīlei formālam un melnbaltam – domā ārpus rāmjiem un esi oriģināls!

Saulriets. Šis ir rindkopas vērts. Lielākā daļa no tām skaistajām kāzu bildēm, kas pārpludina instagram, ir uzņemtas saulrietā. Pabrīdini vedējus vai vakara vadītāju, lai paredz vismaz 10-20 min pauzi, ko varam veltīt nelielai fotosesijai. Būs to vērts!

Vakara daļa/svinības. Izvairies no garām ekskursijām,muzeju apmeklējumiem un 7 tiltiem – tas jau sen ir novecojis! Jo mazāk braucamie kilometri, jo labāk! Laiks kāzu dienā ir dārgs, tāpēc neplāno nevajadzīgas aktivitātes un garus pārbraucieniem.

Svinību vieta – atceries par apgaismojumu un iekārtojumu. Sveces, lampiņas un lampu virtenes ļaus fotogrāfijās saglabāt vakara noskaņu. Atceries, ka pie jaunā pāra galda vedējiem nav obligāti jāsēž kopā ar jums, tas var būt vien jums diviem!

Pirmā deja vai mičošana ir vēl viens iemesls, lai radītu maģiju – sagādājiet viesiem brīnumsvecītes!

Lai veicas plānošanā un nekad nekautrējies vaicāt pēc padoma/ieteikuma!

Spied te un apskati manu kāzu fotogrāfiju izlasi!